KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9111216
*
nr 911 1216
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsning, Göran Brunius (1911-2005), 202/310, Falk, 35x22
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 20:24:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 08:30:44
1
Vinnande bud
15/9 20:16:02
2
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falk grafik göran brunius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
nr 911 1216
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsning, Göran Brunius (1911-2005), 202/310, Falk, 35x22
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 08:30:44 | 1 | Vinnande bud |
15/9 20:16:02 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falk grafik göran brunius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56